Iluminacja obiektów zabytkowych

 
..:: Strona główna » Wydarzenia » Archiwum 2005 » Iluminacja obiektów zabytkowych ::

Iluminacja zabytków i Kościołów jest formą artystyczną, która tworzy niepowtarzalny i wyjątkowy nastrój, a kolor światła wydobywa unikalny charakter obiektu. Całonocne oświetlenie stanowi też formę ochrony i bezpieczeństwa przy obiekcie.


Zakład Oświetlenia Drogowego sp. z o.o. ofertę iluminacji obiektów zabytkowych skierował do przedstawicieli obiektów sakralnych oraz właścicieli i zarządców Pałacyków i Dworków.
W ciągu ostatnich 2 lat Spółka przyczyniła się do oświetlenia kilku z nich. Przykładem realizacji iluminacji obiektów sakralnych w Poznaniu jest iluminacja Kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusa przy ul. Kościelnej, Kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry oraz Kościoła p.w. Świętego Marcina przy ul. Św. Marcin. Ale to nie wszystko, oświetliliśmy Kościoły w Golejewku, w Pakosławiu i Bojanowie. W chwili obecnej trwają przygotowania do iluminacji Kościoła p.w. Stanisława Kostki na Winiarach , Kościoła p.w. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej, Kościoła p.w. Świętej Trójcy przy ul. 28 Czerwca 1956 r. o oraz Kościoła p.w. Św. Rocha w Poznaniu.

Zakład Oświetlenia Drogowego zrealizował też w ostatnim czasie iluminację Pałacyku w Miłosławiu.